Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kosova-Gambia, formacioni zyrtar i “Dardanëve”

Kosova-Gambia, formacioni zyrtar i “Dardanëve”

Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e miqësores së radhës të Kombëtares së Kosovës, ku do të zhvillojnë sot ndeshje kundër Gambisë, në stadiumin “Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi”.

Pas miqësoreve kundër San Marinos, Maltës dhe Guinesë, ku “Dardanët” regjistruan dy fitore, një kundër San Marinos 4:1 dhe një kundër Maltës 2:1, dhe një humbje kundër Guinesë me rezultat 2:1, sot pritet të zhvillohet miqësorja e fundit e Kosovës para fillimit të kualifikimeve për Botëror, përcjell KosovaPress.

Edhe sot pritet që trajneri Bernard Challandes të eksperimentoj në formacion, ku do të kenë rastin lojtarët e rinj që të dëshmojnë vetën në miqësoren kundër Gambisë.


Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Kosova (4-2-3-1): Halimi; Thaqi, Domgjoni, Hajrullahu, Bajselmani; Loshaj, Zejnullahu; Balaj, Rrudhani, Topalli; Daku.

19:00 Kosova – Gambia (Stadiumi Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi)

Lexo edhe

Video

error: