Kosova dhe Austria do të përballen në Ragbi

Kosova dhe Austria do të përballen në Ragbi

Kosova do të zhvillojë ndeshjen e parë të nivelit ndërkombëtar në sportin e Ragbit.


Ata do të ballafaqohen me Austrinë më 1 prill në Kampio Nacional në Hajvali me fillim nga ora 13:00, raporton KosovaPress.

“Është konfirmuar!!! Kosova – Austria do të përballen më 1 prill në stadiumin Hajvalia në orën 13:00. Ejani dhe mbështesni ekipin tonë kombëtar të Rugbit që do të luajë ndeshjen e tyre të parë ndërkombëtare të XV.”, thuhet në njoftimin e Federatës së Ragbit.

Lexo edhe

Video