Koronavirusi, reagon edhe Lionel Messi

Koronavirusi, reagon edhe Lionel Messi

Lionel Messi, ylli i Barcelonës ka bërë një postim në instagram përmes të cilit ka bërë një mesazh të gjatë në lidhje me situatën në të cilën është e gjendur bota për shkak të koronavirusit.

Messi ka thënë që këto ditë janë të ndërlikuara për të gjithë dhe që edhe ai është i shqetësuar për atë që është duke ndodhur.

Po ashtu Messi ka bërë thirrje që të ndiqen udhëzimet e autoriteteve publike pasi që sipas tij vetëm në këtë mënyrë mund të luftohet ky virus.

Futbollisti i Barcelonës përveq tjerash ka kërkuar që të qëndrojmë në shtëpi e që sipas tij mund të kaloni më shumë kohë me familjen.


 

View this post on Instagram

 

Son días complicados para todo el mundo. Vivimos preocupados por lo que está ocurriendo y queremos ayudar poniéndonos en el lugar de aquellos que peor lo están pasando, o bien porque les afectó directamente a ellos o sus familiares y amigos, o porque están trabajando en primera línea para combatirlo en hospitales y centros de salud. Quiero enviarles mucha fuerza a todos ellos. La salud debe ser siempre lo primero. Es un momento excepcional y hay que seguir las indicaciones tanto de las organizaciones sanitarias como de las autoridades públicas. Sólo así podremos combatirlo de manera efectiva. Es el momento de ser responsable y quedarse en casa, además es perfecto para disfrutar ese tiempo con los tuyos que no siempre se puede tener. Un abrazo y ojalá consigamos darle vuelta a esta situación cuanto antes. #QuedateEnCasa #StayAtHome

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Lexo edhe

Video