Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Koronavirusi në Shqipëri, vijojnë të rriten rastet e reja

Koronavirusi në Shqipëri, vijojnë të rriten rastet e reja

Rastet e reja me koronavirus vijojnë të rriten në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar pozitivë.


Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 4 persona, duke e çuar në 443 numrin e atyre që kanë humbur betejën me virusin.

Aktualisht, në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 255 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Lexo edhe

Video

error: