Koronavirusi në Shqipëri, 13 viktima dhe 243 të infektuar

Koronavirusi në Shqipëri, 13 viktima dhe 243 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 243 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, ndërsa 13 persona kanë ndërruar jetë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se mbrëmjen e së hënës ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv pacientja 82-vjeçare L. M., nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19.

E moshuara po trajtohej prej 5 ditësh në spitalin infektiv, ndërsa në dy ditët e fundit gjendja e 82-vjeçares u rëndua së tepërmi dhe pavarësisht përpjekjes së stafit mjekësor, nuk arriti të mbijetojë.


🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19 nga Zv/Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli

Posted by Edi Rama on Tuesday, March 31, 2020

Lexo edhe

error: