Konoplyanka në radarin e Valencias

Konoplyanka në radarin e Valencias

Valencia kanë identifikuar sulmuesin e Shakhtar Donetsk Yevhen Konoplyanka si një transferim të mundshëm, sipas “Todofichajes”.


Klubi spanjoll nga La Liga, e kanë identifikuar 31 vjeçarin si zëvendësim të mundshëm për Denis Cheryshev, i cili pritet të rikthehet në Rusi vitin tjetër.

Konoplyanka nuk është më pjesë e planeve të Shakhtar Donetsk, dhe mund të jetë i hapur drejt një aventure të re në La Liga.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.