Konjufca raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Konjufca raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca sot raporton në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Konjufca do të raportojë rreth vendimeve të tij të fundit për tërheqje të shtatë ambasadorëve si dhe shkarkimin e 14 konsujve të Kosovës në vende të ndryshme të botës.


Ky është raportimi i parë i Konjuifcës para Komisionit të Kuvendit.

Takimi fillon nga ora 13:00, në ndërtesën e Kuvendit.

Lexo edhe

Video