Cermonia e pritjes së deputetëve të Kosovës në Kuvendin e Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur në takim nga homologia e tij nga Shqipëria, Lindita Nikolla.


Para mbledhjes së përbashkët të ligjvënësve nga Shqipëria dhe Kosova në Tiranë, në hyrje të Kuvendit të Shqipërisë është prezantuar një ekspozitë për shënimin e 110 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Aty deputetëve iu është prezantuar deklarata e pavarësisë së Shqipërisë në 1912 dhe shumë fakte të tjera.

Lexo edhe

Video