Konfiskohen shumë armë në Prevallë, i dyshuari i shiste

Konfiskohen shumë armë në Prevallë, i dyshuari i shiste

Policia e Kosovës dje pasdite ka kontrolluar shtëpinë e një të dyshuari në Prevallë të Prizrenit, ku ka gjetur dhe konfiskuar tre AK-47, një pushkë e gjatë, një pushkë gjuetie, 430 fishek, 8 gëzhoja, 8 karikator, 8 radiolidhje, një anti-plumb, një thikë dhe disa pajisje të ndryshme.


Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Lexo edhe

Video