Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Konfiskohen armë në Prishtinë – foto

Konfiskohen armë në Prishtinë – foto

Policia e Kosovës sot në lagjet Dardani dhe Kolovicë, si dhe në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë ka gjetur dhe sekuestruar një sasi armësh dhe ka shoqëruar disa persona në stacionet përkatëse policore.

Lajmi për KosovaPress është konfirmuar nga Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë rajonale për Prishtinë, sipas së cilës ky aksion ishte ndërmarrë me qëllim parandalimin dhe zbulimin e veprave kriminale,  si dhe kapjen e personave që po qarkullojnë me armë.


Ahmeti ka bërë të ditur se me këtë rast janë sekuestruar një revole, dy pushkë gjuetie, dy kondakë të armëve të gjuetisë, si dhe disa pjesë të mekanizmit të armëve të gjuetisë. 

“Personat e dyshuar janë shoqëruar në stacionet përkatëse  policore  dhe ndaj tyre në konsultim me Prokurorin e Shtetit janë iniciuar rastet për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”, ka thënë Ahmeti.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: