Kompletohen grupet në Kampionatin Botëror “Katar 2022” – foto

Kompletohen grupet në Kampionatin Botëror “Katar 2022” – foto

Ndeshja e sotme mes Kosta Rikës e Zelandës së Re ishte ndeshja vendimtare për të vendosur se kush do të jetë fituesi i biletës së fundit drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara, Kombëtarja e Kosta Rikës e ka mposhtur me rezultat minimal 1:0 Australinë, kështu duke e siguruar biletën e fundit drejt Botërorit “Katar 2022”, përcjell KosovaPress.


Me fitoren e sotme, Kosta Rika tani i bashkohet Grupit E të kualifikimeve së bashku me kombëtaret e tjera si Spanja, Gjermania dhe Japonia.

Ndërkaq, grupet e kompletuara në Kampionatin Botëror “Katar 2022” i gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video