Kombëtarja e Kosovës U19 në Volejboll mposhtet nga Turqia dhe mbyll kualifikimet për në Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 në Volejboll mposhtet nga Turqia dhe mbyll kualifikimet për në Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje solide, sidomos në dy setet e para, por u mposht nga një Kombëtare tejet e fortë, siç është Turqia, me rezultat 3-0 (25-16, 25-16, 25-14).


Vashat ‘Dardane’ i japin fund aventurës në Grupi I kualifikues, ku grumbulluan një pikë, pas paraqitjes impresive në humbjen 3-2 nga Estonia, teksa vazhdojnë tutje me kokën lart në kompeticionet e radhës që i presin.

Lexo edhe

Video