Koeman përjashton sërish dyshen Vidal – Suarez

Koeman përjashton sërish dyshen Vidal – Suarez

Luis Suarez dhe Arturo Vidal pasi munguan në ndeshjen miqësore kundër Gimnastic de Tarragona të fituar me rezultat 3-1, janë lënë jashtë listës së lojtarëve të ftuar edhe për miqësoren e radhës kundër Gironas, e planifikuar të zhvillohet sonte.


Duke se e ardhmja e Arturo Vidal tashmë është e vendosur, me disa detaje që kanë mbetur për t’u sistemuar për kalimin e tij tek Interi për t’i ribashkuar me ish-trajnerin e Juventusit Antonio Conte.

Ndërsa sa i përket uruguaianit Luis Suarez, shitja e tij është e mundshme, por në orët e fundit qëndrimi i tij nuk është përjashtuar. Juventusi është skuadra që ka shprehur interesim për shërbimet e tij./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: