Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Klopp mund të marrë përsipër kombëtaren gjermane vitin e ardhshëm

Klopp mund të marrë përsipër kombëtaren gjermane vitin e ardhshëm

Gazeta gjermane Bild ka paralajmëruar largimin e Jurgen Klopp nga Liverpool në verën e vitit 2022.

Klopp arriti në Anfield në vitin 2015, dy vjet më parë ai fitoi me “të kuqtë” titullin e kampionit të Evropës, dhe sezonin e kaluar titullin e parë të kampionit të Anglisë, pas 30 vjetësh.


Sidoqoftë, Liverpool po luan shumë më pak se pritjet këtë sezon dhe praktikisht ka rënë nga gara për titullin e kampionit, por do të luftojë për të siguruar  pozicionin që çon drejt Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Klopp ka një kontratë me Liverpool deri në verën e 2024, por Bild gjerman pret që ai të largohet nga Anfield vitin e ardhshëm.

“Sa herë që mbaron sundimi i tij në Liverpool, Klopp herët a vonë do të kthehet në Gjermani. Ai është shumë i interesuar në pozitën e trajnerit, veçanërisht pasi Gjermania do të presë Kampionatin Evropian në 2024. Është madje e mundur që ai të largohet nga Liverpool këtë verë, por për këtë ka një shans prej një për qind”, pohojnë gjermanët.

Lexo edhe

Video

error: