Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Klaassen kalon në epërsi Ajaxin kundër Romës

Klaassen kalon në epërsi Ajaxin kundër Romës

Në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Evropës, momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Ajaxit dhe Romës.

Skuadra holandeze ka kaluar në epërsi kundër romakëve, ku në minutën e 39’ Davy Klaassen ka shënuar për 1:0 pas një asistimi të Dusan Tadic, përcjell KosovaPress.


Kjo është ndeshja e parë e çerekfinales, ku skuadra italiane Roma është mysafire në stadiumin “Johan Cruijff Arena”.

Videon e golit e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: