Kjo është situata momentale në grupin B të Ligës së Kampionëve

Kjo është situata momentale në grupin B të Ligës së Kampionëve

Vazhdon të jetë shumë e pa qartë situata në grupin B të Ligës së Kampionëve tashmë kur edhe ka përfunduar pjesa e parë e dy sfidave.

Milani, Atletico Madridi dhe Porto po luftojnë për vendin e dytë të cilin momentalisht po e mban Porto me gjashtë pikë, transmeton KosovaPress.


Milani është e treta momentalisht me pesë pikë derisa po barazon 1-1 me kryesuesit e grupit, Liverpoolin.

Në këtë situatë, do të ishte Poto që do të vazhdonte tutje, me Milanin që do të mbetej në Ligën e Evropës, ndërsa eliminim total do ta përjetonte Atletico.

Lexo edhe

Video