Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kjo është paga e Ibras me kontratën e re te Milani

Kjo është paga e Ibras me kontratën e re te Milani

Milan dhe Zlatan Ibrahimovic thuhet se kanë arritur një marrëveshje të re prej 6.5 milionë euro në vit deri në qershor 2022 dhe duhet ta nënshkruajnë atë brenda ditëve.

Marrëveshja e lojtarit suedez do të rritet në 7 milionë euro me shpërblime të përfshira dhe “Sky Sport Italia” raporton se kontrata është hartuar dhe do të nënshkruhet brenda 10 ditëve të ardhshme.


“SportMediaset” raporton se “Rossonerët” mund të nënshkruajnë me 39-vjeçarin tashmë nesër dhe të zgjasin kohën e tyre së bashku për një vit tjetër, përcjellë KosovaPress.

Raporti pretendon se Zlatan do të marrë një pagë pak më të ulët prej 6.5 milionë euro, plus 500,000 euro të tjera në rast të kualifikimit për në Ligën e Kampionëve.

Ibrahimovic ka shënuar 15 gola në 16 ndeshje të Serie A këtë sezon dhe ka ndihmuar Milanin të renditet i dyti në Serie A pas 29 ndeshjeve.

Lexo edhe

Video

error: