Kishte oferta për tu larguar, Kepa zbulon pse qëndroi te Chelsea

Kishte oferta për tu larguar, Kepa zbulon pse qëndroi te Chelsea

Merkatoja verore preki shumë futbollistë, të cilët ndërruan ambiente dhe liga për t’iu bashkuar skuadrave të tyre të reja.

Po ashtu, një ndër emrat e lakuar në këtë merkato ishte edhe portieri i Chelseat, Kepa, i cili lidhej me një transferim në Serie A te skuadra e Napolit, përcjell KosovaPress.

Napoli dëshironte që ta transferonte Kepan këtë verë, por që ky i fundit e vazhdoi qëndrimin e tij në “Stamford Brigde”.


Tani, në një intervistë për “El Larguero”, Kepa zbuloi arsyen se pse vendosi ta vazhdojë të ardhmen me “Blutë” e Londrës.

“Kisha shanse për tu larguar nga Chelsea gjatë verës, kishte gjëra duke ndodhur, por klubi gjithmonë më dha besimin e tij, ata gjithmonë dëshironin që unë të pjesë e skuadrës. Ne e analizuam këtë gjë dhe unë jam i lumtur që të qëndrojë dhe të jem te ky klub i madh”, tha Kepa.

Që prej transferimit nga skuadra e Athletic Bilbaos te Chelsea për 80 milionë euro, Kepa ka arritur të bëjë 126 paraqitje në të gjitha garat për gjigantin anglez, duke pranuar 132 gola dhe duke mbajtur portën e paprekur 47 herë.

Lexo edhe

Video