Kim qan për biskotat: ‘Fitova peshë’

Regjimi rigoroz i stërvitjes dhe dieta e shëndetshme nuk e kanë ndihmuar yllin e realitetit Kim Kardashian të humbë në peshë.

Pas divorcit të trishtuar me reperin Kanye West, ajo pranoi se fitoi gjashtë kilogramë.

Kim gjithashtu tërhoqi vëmendjen duke zbuluar se si po shtohej në peshë andaj bëri skenën e duhur. Me të arritur në shtëpinë e pushimeve familjare, ajo qau për biskota në dukje të zakonshme. ‘A nuk u thashë‘ jo ’këtyre biskotave? Ata duhet të zhduken. Kam fituar gjashtë kilogramë. Unë do t’i hedh në tualet, “tha ajo ndërsa qau në të njëjtën kohë.


Ajo u ndesh me të njëjtin problem dy vjet më parë, kur fitoi tetë kilogramë. Pastaj ajo vetë ishte në dijeni të problemit. “Bëhet fjalë për ushqim. Unë me të vërtetë ushtroj, por të ushqyerit …”, tha ajo në një video që regjistroi gjatë trajnimit me trajneren personale Melissa Alcantara.

Ish-i dashuri i saj Kanye West dyshohet se iu drejtua ushqimit të shpejtë, dhe për shkak të kësaj, dhe faktit që Kim nuk e monitoron atë, pasojat janë 13 kilogramë më shumë. “Ushqimi ka qenë ngushëllimi i tij pasi Kim, pas gjashtë vjet martese në shkurt, vendosi të paraqesë kërkesë për divorc,” shpjegoi një burim pranë ish-çiftit. Thuhet se, kur ai të hipë në peshore, shfaqet shifra prej 140 kilogramësh.

Kujtojmë, edhe pse ish-bashkëshortët nuk flisnin shumë për arsyet e ndarjes, divorci më së shpeshti shoqërohej nga një marrëdhënie konfliktuale midis partnerëve, e cila filloi të nënkuptohet për shkak të episodeve të fundit të shfaqjes së realitetit “Keeping up me Kardashians”.

Lexo edhe

Video