Kim Jong Un humb shumë peshë

Kim Jong Un humb shumë peshë

Shëndeti i udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un (37) është përsëri objekt i spekulimeve pasi u shfaqën fotot që tregojnë se ai humbi shumë peshë.

Në foton e botuar sot në mediat lokale, Kim peshon gati 20 kilogramë më pak.

Shëndeti i Kim është një temë e rëndësishme në Seul, Uashington dhe Tokio, pasi ai nuk ka njoftuar publikisht një pasardhës që do të kontrollonte programin bërthamor të Koresë Veriore nëse nuk është më në gjendje të kryejë detyrën e tij.


Analisti nga Instituti korean në Seul, Hong Min, beson se Kim nuk donte të tërhiqte vëmendjen për shëndetin e tij me pamjen e tij.

“Nëse ai do të kishte probleme shëndetësore, ai nuk do të shfaqej në publik dhe të thërriste një takim plenar të Komitetit Qendror të Partisë së Punëtorëve,” tha Hong.

Kur u fol vitin e kaluar për gjendjen shëndetësore të udhëheqësit të Koresë së Veriut, pasi ai mungoi në festimin e ditëlindjes së gjyshit të tij të ndjerë, disa analistë spekuluan se motra e vogël e Kim Kim Yo Jong mund të ishte trashëgimtare.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: