KFOR shpërndan protestuesit në Zveçan, digjet një automjet

Ushtarët e KFOR-it kanë ndërhyrë në Zveçan, duke shpërndarë protestuesit serbë.


KFOR ka përdorë gaz-lotsjellës dhe shok-bombë, ndërkohë protestuesit kanë gjuajtur gjësende të forta në drejtim të ushtarëve.

Siç raporton ekipi i KosovaPress, ka të lënduar, ndërkohë është djegur edhe një automjet.

Lexo edhe

Video