KF Ballkani nis përgatitjet për sezonin e ri 2021/22

KF Ballkani nis përgatitjet për sezonin e ri 2021/22

Klubi i futbollit Ballkani nga Suhareka i ka filluar sot përgatitjet për edicionin e ri garues të Superligës së Kosovës 2021/22.


Skuadra ka zhvilluar stërvitjen e radhës në pritje të sezonit të ri, me trajnerin Bekim Isufi i cili pasi u njoftua me ekipin nisi nga puna për të udhëhequr skuadrën drejt objektivave të reja, përcjellë KosovaPress.

Me trajnerin e ri, Ballkani synon që të luftojë për titullin e kampionit të Kosovës pasi në sezonin e fundit luftoi deri në fund me Prishtinën dhe Dritën për këtë objektiv.

Lexo edhe

Video

error: