Këto janë votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta për Drenas

Këto janë votat me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta për Drenas

Në QNR po vazhdon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për zgjedhjet komunale të 17 tetorit.

KQZ ka publikuar rezultatet e këtyre votave për kandidatët për kryetar të komunës së Drenasit.


Ramiz Lladrovci nga PDK-ja ka marrë më së shumti vota 219, pasuar nga Driton Ajazi -DD 148, Fejzi Kiqina i Lëvizjes Vetëvendosje 116. Xhavit Drenori nga GPD ka marrë 34 vota, Arta Ahmeti Xhylani AAK 23 dhe Anduena Gllareva LDK 10 vota.

Drenasi do të jetë pjesë e balotazhit më  14 nëntor. Për të parin e kësaj komune do të garojnë Ramiz Lladrovci dhe Driton Ajazi, pasi në raundin e parë asnjëri prej tyre nuk mori mbi 50 për qind të votave të nevojshme. Kryetar i komunës në raundin e dytë shpallet kandidati që merr më së shumti vota.

Lexo edhe

Video