Këto janë ndeshjet e sotme në ligat më të mira evropiane

Këto janë ndeshjet e sotme në ligat më të mira evropiane

Pas futbollit në Ligën e Kampionëve dhe në atë të Evropës, rikthehen ndeshjet në Top 5 ligat më të mira evropiane, ku do të kemi sot disa përballje tejet interesante.

Fillimisht, programin e sotëm do ta hap Bundesliga gjermane, në të cilën me fillim nga ora 20:00 skuadra e Stuttgart pret në shtëpi Mainzin, përcjell KosovaPress.

Pas Bundesligas, ndeshje do të ketë edhe në Serie A ku skuadra e Salernitanas është mysafire e Cagliarit.

Po ashtu, ndeshje do të kemi edhe në Superligën e Shqipërisë, ku kampioni aktual Teuta zhvillon ndeshje si mysafire kundër Partizanit.

Ndërkaq, dy ndeshjet e fundit të këtij programi do të zhvillohen në Spanjë dhe në Francë, ku në La Liga Athletic Bilbao do të jetë vendas kundër Granadas, kurse në Ligën 1 të Francës Angers do të jetë mysafirë i Lens.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në ligat evropiane e gjeni më poshtë.

Superliga e Shqipërisë

16:45 Partizani – Teuta


Bundesliga gjermane

20:30 Stuttgart – Mainz

Serie A

20:45 Cagliari – Salernitana

La Liga

21:00 Athletic Bilbao – Granada CF

Liga 1 e Francës

21:00 Lens – Angers

Lexo edhe

Video