Këto janë duelet e raundit të katërt në Carabao Cup

Këto janë duelet e raundit të katërt në Carabao Cup

Shorti i raundit të katërt të Carabao Cup u hodh të mërkurën mbrëma, pas ndeshjes së fundit të raundit të tretë ndërmjet Manchester Cityt dhe Newcastle United që solli eliminimin e skuadrës së Pep Guardiolës.

E pikërisht në raundin e katër, Newcastle është shoprtuar që të përballet me skuadrën tjetër nga qyteti i Mançesterit, Manchester United.

Chelsea do të përballet me Blackburnin, Liverpooli me Bournemouthin, kurse Arsenali me Ëest Ham United, raporton KosovaPress.

Ky është shorti i plotë i raundit të katërt të Carabao Cup:

Mansfield Town – Port Vale

Ipswich – Fulham


Manchester United – Newcastle United

Bournemouth – Liverpool

Chelsea – Blackburn

West Ham – Arsenal

Everton – Burnley

Exeter – Middlesbrough

Lexo edhe

Video