Këta janë rivalët e mundshëm të Prishtinës në Ligën e Konferencave

Këta janë rivalët e mundshëm të Prishtinës në Ligën e Konferencave

Prishtina është eliminuar nga kualifikimet për në Ligën e Kampionëve pasi është mposhtur edhe në ndeshjen kthyese nga Ferencvarosi me rezultat 3-1.


Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës aventurën evropiane do të vazhdojë në garën e re të quajtur Liga e Konferencave dhe shumë shpejtë do ta mësojë edhe kundërshtarin, përcjellë KosovaPress.

Bardhekaltërit do të takohen me humbësin e ndeshjes, kampionët e Uellsit, Connah’s Quay Nomands ose kampionët e Armenisë, Alashkert, të martën më 20 korrik në “Fadil Vokrri” nga ora 18.00.

Lexo edhe

Video