Këta janë pesë mbrojtësit që Barcelona i shikon si zëvendësime të Alves

Këta janë pesë mbrojtësit që Barcelona i shikon si zëvendësime të Alves

Barcelona është në treg për një mbrojtës të ri të krahut të djathtë, pasi që vendosi të mos rinovojë kontratën e Dani Alves, dhe ka shumë opsione që Xavi mund të zgjedhë për ta zëvendësuar atë.

Alves iu ribashkua Barcelonës në nëntor të vitit të kaluar, pesë vite pasi u largua nga “Camp Nou” për te Juventusi.

Në total, Alves bëri 407 paraqitje për Barcelonën, duke fituar gjashtë tituj të La Ligës dhe duke e vendosur veten si një nga lojtarët më të mirë në historinë e klubit.


Ndërsa 39 vjeçari, Alves, po kërkon një vend në skuadrën e Kupës së Botës me Brazilin, Barcelona është në kërkim të një tjetër mbrojtësi të djathtë, pasi ajo kërkon të vazhdojnë rikthimin e saj në majat e futbollit nën drejtimin e Xavi Hernandez.

Gjiganti katalunas raportohet se është duke synuar shërbimet e Cezar Azpilicuetas së Chelseat, ndërkaq, spekulohet se edhe katër lojtarë të tjerë, të cilët po kërkohen si zëvendësime të Alves, janë në listën e të dëshiruarve të klubit.

Dodo i Shakhtar Donetsk është njëri nga opsionet, së bashku me Denzel Dumfries të Interit, Max Aarons të Norwich Cityt dhe Djibril Sidibe të Monacos.

Lexo edhe

Video