Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Këta janë deputetët e PDK-së

Këta janë deputetët e PDK-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt, ku Partia Demokratike e Kosovës, ka marrë 148. 295 vota ose 16.9%, vota këto që ia sigurojnë 19 ulëse.


Më së shumti vota ka marrë Enver Hoxhaj me gjithsej 100.518 vota. Pastaj tij, Uran Ismaili me 26.748 vota, Bedri Hamza 24.033 vota, Mergim Lushtaku 16.317 vota dhe Memli Krasniqi 15.931 vota.

Kjo është lista e plotë e deputetëve të PDK-së:

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: