Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Këta janë 60 kandidatët për deputetë të AAK-së

Këta janë 60 kandidatët për deputetë të AAK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka dorëzuar në KQZ, listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.


Në listë prinë Ramush Haradinaj. Ndërsa, në dhjetëshen e parë janë Shemsedin Dreshaj, Time Kardijaj, Bekë Berisha, Besnik Tahiri, Albena Reshitaj, Pal Lekaj, Rasim Selmanaj, Teuta Haxhiu dhe Haxhi Shala.

KosovaPress ka siguruar 60 kandidatët e parë për deputetë të AAK-së, të cilët po ua sjellim më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: