Kessie zbulon këshillat e Ibrahimovic pas transferimit te Barcelona

Kessie zbulon këshillat e Ibrahimovic pas transferimit te Barcelona

Franck Kessie kërkoi këshillën e Zlatan Ibrahimovic përpara se të përfundonte transferimin e tij te Barcelona.

Kessie i është bashkuar gjigantit të La Ligës në një transferim të lirë nga Milani, pasi ka ndihmuar skuadrën e Serie A drejt triumfit të “Scudettos” sezonin e kaluar.

Sulmuesi legjendar i Milanit, Ibrahimovic, e ka përfaqësuar më parë Barçën në mesin e shumë klubeve të tij, duke ndihmuar “Blaugranët” të fitojnë titullin në sezonin 2009/10.


Tani, Kessie ka treguar se kërkoi këshillën e veteranit suedez kur mendonte për kalimin e tij në “Camp Nou”.

“Ai më tha se ishte një vend i mirë. Ai më këshilloi që të punoja sa më shumë”, tha Kessie.

Do të duhet kohë që Kessie dhe shoku i ri Andreas Christensen të paraqiten, megjithatë, me presidentin e Barçës, Joan Laporta, që konfirmon edhe një herë se klubi nuk është në gjendje të regjistrojë asnjërin nga lojtarët.

Vështirësitë financiare të klubit katalanas janë dokumentuar mirë dhe do të duhet të ketë një ulje të faturës së pagave brenda skuadrës së tyre për të akomoduar lojtarët e tyre të rinj.

Lexo edhe

Video