Kështu mund të duket formacioni i ri i Barcelonës nëse transferohet edhe Cristiano Ronaldo

Kështu mund të duket formacioni i ri i Barcelonës nëse transferohet edhe Cristiano Ronaldo

Bazuar në lajmet e fundit që vijnë nga “Diario.AS”, presidenti i Barcelonës Joao Laporta është duke planifikuar që të largoje nga skuadra emra si Antoine Griezmann dhe Philippe Coutinho për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon.

Edhe pse duke e vështirë që Lionel Messi të pajtohet që ta ndajzhë zhveshtoren me rivalin më të madh ta tij, nuk përjashtohet mundësia që dyshen më të fortë historik në futboll ta shohim së bashku në “Camp Nou” gjatë sezonin garues 2021/22, përcjellë KosovaPress.


Në pritje të lëvizjeve të reja në këtë drejtim, mediat spanjolle tashmë kanë filluar të hedhin ide se si mund të rreshtohet Barcelona e Ronald Koeman në edicionin e ardhshëm.

Njëra prej alternativave duke si më poshtë:

Barcelona (4-2-3-1): Ter Stegen, Alba, Araujo, Garcia, Emerson, Busquets, De Jong, Messi, Aguero, Depay, C. Ronaldo

Lexo edhe

Video

error: