Kërkohej për tentim vrasje ndaj policëve, arrestohet në Jarinje

Kërkohej për tentim vrasje ndaj policëve, arrestohet në Jarinje

Policia e Kosovës sot rreth orës 15:00, në Jarinje ka arritur të identifikojë dhe të ndalojë të dyshuarin M.A. (m/s/k), i cili ishte në kërkim. Ai është i dyshuar për përfshirje në sulm me armë zjarri ndaj personave zyrtar, ‘vrasje e rëndë (në tentativë)’, rast ky i kryer kohë më parë. 


Policia e Kosovës nëpërmjet një komunikate thotë se do të vazhdojë angazhimet dhe aktivitetet e saja në realizimin e objektivave policore, përfshirë edhe arrestimin dhe vënien para drejtësisë të personave të kërkuar edhe ky arrestim dëshmon se askush nuk mund t’i ikë drejtësisë dhe herët a vonë do të përballet me forcën e ligjit.

Me autorizim të prokurorit kompetent i dyshuar është dërguar në mbajtje.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.