“Katar 2022”, Franca në epërsi ndaj Finlandës, Holanda ne epërsi 3-0 ndaj Turqisë

“Katar 2022”, Franca në epërsi ndaj Finlandës, Holanda ne epërsi 3-0 ndaj Turqisë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjeve kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Franca është në epërsi ndaj Finlandës me rezultat minimal 1-0 me golin e Antoine Griezmann në minutën e 25’ të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.


Në ndeshjen tjetër Holanda është në epërsi 3-0 ndaj ndaj Turqisë me golat e Depay (2) dhe Klassen.

Kroacia është duke e mposhtur Slloveninë me rezultat 1-0, Danimarka në epërsi 3-0 ndaj Izraelit.

Lexo edhe

Video