Karton i kuq në derbin Tottenham-Liverpool (VIDEO)

Karton i kuq në derbin Tottenham-Liverpool (VIDEO)

Rezultati ende nuk ka ndryshuar në stadiumin “Tottenham Hotspur”, ku po luhet derbi mes Tottenhamit dhe Liverpoolit.

Tottenhami dhe Liverpooli po vazhdojnë të barazojnë 0:0, ndërsa mysafirët tanimë janë me një lojtar më pak në fushë, raporton KosovaPress.


Bëhet fjalë për mesfushorin e Liverpoolit, Curtis Jones, i cili është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 26’ për shkak të një ndërhyrje të rrezikshme në Bissouman.

Videon e incidentit në fjalë e gjeni më poshtë.

Lassana on X: “¿En la roja a Curtis Jones hay contacto o se deja caer? https://t.co/pM2BMIEkrw” / X (twitter.com)

Lexo edhe

Video