Kapet hajni i telefonit mobil në Pejë

Kapet hajni i telefonit mobil në Pejë

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Pejë, më datën 24.09.2022, rreth orës 18:15, ёshtё informuar se nё rrugёn “Bekim Berisha” në Pejё, viktimёs iu ёshtё vjedhur njё telefon mobil.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, sot ёshtё identifikuar dhe arrestuar personi i dyshuar, i njëjti dyshohet se e ka vjedhur telefonin mobil dhe e kishte shitur.


Telefoni mobil ёshtё sekuestruar nge hetuesit e stacionit Policor Pejё, dhe i njëjti pas procedurave iu ёshtё kthyer pronarit legjitim.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim tё prokurorit tё shtetit ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё.

Lexo edhe

Video