Kandidati për President të Barcelonës vjen me dy mega-premtime

Kandidati për President të Barcelonës vjen me dy mega-premtime

Kandidati për president i Barcelonës, Jordi Farre ka pohuar se Lionel Messi dëshiron të qëndrojë në klub dhe se, nëse ai fiton zgjedhjet, argjentinasi do të nënshkruajë një kontratë të re.

Marrëveshja aktuale e 33-vjeçarit në “Camp Nou” përfundon në vitin 2021, me Messin që kishte zbuluar Barca kishte bllokuar më parë një largim nga klubi.

Messi, i cili ka qenë i lidhur fort me një lëvizje në Manchester City, do të jetë në gjendje të diskutojë një kalim si transfer i lirë në një klub të huaj kur të hapet afati i transferimeve në Janar, megjithëse Farre është i bindur se ai dëshiron të qëndrojë, përcjell KosovaPress.

Duke folur për “Onda Cero”, ai tha: “Messi dëshiron të qëndrojë në Barcelonë. Kjo është ajo që unë di. Familja e tij dëshiron të qëndrojë në Barcelonë dhe ne do të punojmë për këtë.”


“Do të shkoja aq larg sa të thosha se nëse fitojmë zgjedhjet, Messi do të rinovojë marrëveshjen e tij. Rinovimi i tij do të ndodhte automatikisht më 25 Janar nëse fitoj zgjedhjet një ditë më parë.”

Farre gjithashtu zbuloi mendimin e tij për nënshkrimin e mundshëm të Neymar dhe sugjeroi që ai do të kërkonte të rikthente sulmuesin e Paris Saint-Germain, i cili u largua nga klubi në vitin 2017, nëse ai zgjidhet president.

“Nënshkrimi i Neymar do të jetë i lirë sepse investimi do të jetë më i madh se shpenzimi”, shtoi ai.

Subjekti i së ardhmes së Neymar është bërë gjithnjë e më i rëndësishëm në Barcelonë pasi ai deklaroi se ai ka një dëshirë të zjarrtë për të luajtur së bashku me Messin edhe një herë, pasi e kishte bërë atë më parë gjatë kohës së tij në “Camp Nou”. /KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: