Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kanada miratoi vaksinën e katërt

Kanada miratoi vaksinën e katërt

Kanada ka marrë vaksinën e katërt kundërCOVID-19, pasi rregullatori shtetëror i shëndetit miratoi vaksinën “Johnson and Johnson”, e cila jepet në një në vend të dy dozave, njoftuan zyrtarët sot.


“Kjo është vaksina e katërt që ekspertët kanadezë të shëndetit e konsiderojnë të sigurt dhe me miliona doza të siguruara tashmë ne jemi në prag të mposhtjes së virusit,” ka shkruar kryeministri Justin Trudeau në Twitter.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: