Kampioni turpërohet nga Lazio

Kampioni turpërohet nga Lazio

Ka përfunduar derbi italian mes Lazios dhe Milanit, ku nikoqirët kanë arkëtuar pikët e plota duke e shkatërruar kampionin e Serie A.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Olimpico”, Lazio e ka mposhtur Milanin me rezultat të thellë 4:0, raporton KosovaPress.

Lazio krijoi epërsi prej dy golave në pjesën e parë, falë golave nga Milinkovic-Savic (minuta e 4’) dhe Mattia Zaccagni (minuta e 38’), ndërsa paraqitjen fantastike e vazhdoi edhe në pjesën e dytë.


Luis Alberto shënoi nga pika e bardhë për ta thelluar epërsinë e Lazios në 3:0, kurse golin e fundit të ndeshjes e shënoi Felipe Anderson, i cili vulosi fitoren e vendasve me shifrat 4:0 në minutën e 75’.

Me pikët e reja, Lazio ngjitet në kuotën e 37 pikëve në vendin e tretë, një pikë më pak se Milani që zë vendin e dytë me 38 pikë.

Rezultati final i ndeshjes, 4:0 në favor të Lazios.

Lexo edhe

Video