Kampioni me karton të kuq mposht Nottinghamin

Kampioni me karton të kuq mposht Nottinghamin

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Manchester Cityt dhe Nottingham Forestit, ku kampioni anglez ka arritur të arkëtojë pikët e plota nga kjo përballje.

Manchester City e ka mposhtur Nottinghamin 2:0 për ta vazhduar startin fantastik të sezonit të ri të Premier Ligës, raporton KosovaPress.

Fitoren Cityt ia siguruan golat nga Phil Foden (minuta e 7’) dhe Erling Haaland (minuta e 14’).


City ishte me një lojtar më pak për gjysmën e ndeshjes, pas ndëshkimit me karton të kuq të Rodrit, por që këtë gjë skuadra e Nottinghamit nuk arriti ta shfrytëzojë.

Me pikët e reja, City përforcon pozitën e parë në kuotën e 18 pikëve, pesë sosh më shumë se vendi i dytë, tretë dhe katërt, respektivisht, Tottenhami, Liverpooli dhe Arsenali.

Në anën tjetër, Nottinghami zë vendin e 10 në tabelë në kuotën e shtatë pikëve.

Rezultati final i ndeshjes, 2:0 në favor të Cityt.

Lexo edhe

Video