Kameruni dhe Serbia ndajnë pikët

Kameruni dhe Serbia ndajnë pikët

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Kamerunit dhe Serbisë në të cilën u realizuan gjashtë gola dhe rezultati ishte 3-3.

Kjo ndeshje e cila ishte e vlefshme për grupin G ishte shumë interesante që nga fillimin e deri në fishkëllimën e gufnit të gjyqtarit, raporton KosovaPress.


Kameruni kaloi në epërsi ë minutën e 29’ me golin e Castelletos, por pastaj rivali i tyre përmbsysi rezultatin duke shënuar dy gola në dy minutat shtesë të pjesës së parë.

Por, kamerunasit sërish nuk u dorëzuan dhe arritën që ta barazojnë rezultatin duke shënuar dy gola në pjesën e dytë përmes Aboubakar dhe Chupo-Moting në minutat 63’ dhe 66’.

Te dy skuadrat kanë vetëm nga një pikë dhe janë në grup së bashku me Brazilin dhe Zvicrën.

Lexo edhe

Video