Kalulu nënshkruan kontratën e re te Milani

Kalulu nënshkruan kontratën e re te Milani

Siç konfirmohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, mbrojtësi i Milanit, Pierre Kalulu sapo e ka nënshkruar kontratën e tij të re me gjigantin italian.

Kontrata aktuale e Kalulut me Milanin skadon në qershor të vitit 2025, ndërsa mbrojtësi francez e ka rinovuar atë edhe për dy vite të tjera, raporton KosovaPress.


Kontrata e re e Kalulut do ta mbajë atë në “San Siro” deri në qershor të vitit 2027, e përfunduar dhe e nënshkruar ashtu siç ishte pritur.

Kalulu, njëri nga talentet më të mirë në Serie A, tani është me kontratë të re te Milani.

(20) Fabrizio Romano on Twitter: “Pierre Kalulu has just signed new contract with AC Milan, valid until June 2027. It’s done and sealed as expected. 🔴⚫️🤝 #ACMilan Kalulu, one of the best talents in Serie A now with new long-term deal completed. https://t.co/fWfy1vkd93” / Twitter

Lexo edhe

Video