Ka nisur takimi Kurti-Vuçiq

Ka nisur takimi Kurti-Vuçiq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nisën takimin e radhës në Bruksel, me ndërmjetësimin e shefit të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.


Paraprakisht, dy udhëheqësit u takuan veç e veç me zyrtarët evropianë.

Ata, po ashtu, takuan të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Pas Kurtit, zyrtarët evropianë presin Vuçiqin
Kurti në Bruksel takon Borrell dhe Lajçak

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.