Juventusi shënon fitore

Juventusi shënon fitore

Juventusi ka shënuar fitore ndaj SPAL, në ndeshjen e zhvilluar sot në Serie A.


Serinë e golave e filloi Ronaldo, i cili shënoi në minutën e 39-të. Epërsinë prej dy golave për kampionët e Italisë, e rriti Ramsey (60’). Kurse golin e vetëm për SPAL, e shënoi Andrea Petagna (69’), nga pika e bardhë.

Pas kësaj fitore, Juventusi mban pozitën e parë në renditjen tabelare, me 60 pikë, katër më pakë se Lazio që është në pozitën e dytë dhe që ka një ndeshje me pak të zhvilluar.

Lexo edhe

Video

error: