Juventusi kërkon fitoren e parë më Allegrin ndaj Napolit, formacionet zyrtare

Juventusi kërkon fitoren e parë më Allegrin ndaj Napolit, formacionet zyrtare

Napoli do të jetë nikoqir i Juventusit në xhiron e tretë të Serie-A ku në stadiumin “Diego Armando Maradona” do të ballafaqohen me fillim nga ora 18:00.

Ndeshja është e vlefshme për xhiron e tretë të Serie-A. Napoli ka dy fitore pas dy ndeshjeve, kurse “Zonja e Vjetër” ka një humbje dhe nja barazim, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

Napoli: (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Anguissa; Politano, Elmas, Insigne; Osimhen

Juventus: (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Pellegrini; McKennie, Locatelli, Rabiot; Kulusevski, Morata, Bernardeschi.

Lexo edhe

Video