Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Juventusi dhe Napoli sonte ballafaqohen për Superkupën e Italisë

Juventusi dhe Napoli sonte ballafaqohen për Superkupën e Italisë

Sonte me fillim nga ora 21:00 zhvillohet sfida për Supeerkupën e Italisë ndërmjet Juventusit dhe Napolit.

Ky trofe I cili diskutohet ndërmjet fituesit të titullit në Serie-A si dhe fituesit të Kupës së Italisë, do të vendoset pas 90 minutash, kohës shtesë ose edhe penalltive.

Juve ka shumë pak opsione në dispozicion të tyre në mbrojtje, pasi Merih Demiral është i lënduar, pastaj duke shtuar këtu edhe rastet me Covid-19 Matthijs de Ligt, Juan Cuadrado dhe Alex Sandro.


Këto janë formacionet e mundshme:

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Bernardeschi; Chiesa, Bentancur, Arthur, McKennie; Kulusevski, Ronaldo

Napoli: Ospina; Di Lorenzo; Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Bakayoko, Demme; Lozano, Zielinski, Insigne; Petagna

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: