Juventus-Verona, formacionet zyrtare, debutojnë dy blerjet e “Zonjës së Vjetër”

Juventus-Verona, formacionet zyrtare, debutojnë dy blerjet e “Zonjës së Vjetër”

Juventusi do të ballafaqohet me Veronën mënjëherë pas pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare në ndeshjen e xhiros së 24-të.

“Zonja e Vjetër” po vazhdon të luftojë për një pozitë që dërgon në garat evropiane në sezonin e ardhshëm pasi momentalisht renditen në vendin e pestë me 42 pikë, transmeton KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet zyrtare:

JUVENTUS (4-3-3): Szczesny; Danilo, De Ligt, Chiellini, De Sciglio; Arthur, Rabiot, Zakaria; Morata, Vlahovic, Dybala

VERONA (3-4-2-1): Montipò; Gunter, Ceccherini, Casale; Depaoli, Tameze, Miguel Veloso, Lazovic; Barak, Ilic; Lasagna

Lexo edhe

Video