Juventus-Lazio, ndeshja kryesore në Serie A

Juventus-Lazio, ndeshja kryesore në Serie A

Liga italiane e njohur ndryshe edhe si Serie A, vazhdon sot me disa ndeshje interesante në kuadër të xhiros 26-të.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiroje do të jetë mes kampionit italian Juventus dhe skuadrës së Lazios, përcjell KosovaPress.

Pas 24 xhirosh, Juventus gjendet në vendin e tretë në tabelë, me 14-të fitore, shtatë barazime dhe tre humbje, duke arkëtuar 49 pikë, 10-të më pak se vendi i parë Interi, dhe katër pikë më pak se vendi i dytë Milani.

Në anën tjetër, skuadra e Lazios pas 24 ndeshjeve, ka 13-të fitore, katër barazime dhe shtatë humbje, kështu duke u pozicionuar në vendin e shtatë, me gjithsej 43 pikë.


Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në Serie A.

15:00 Spezia (15) – Benevento (16) (Stadiumi Alberto Picco)

18:00 Udinese (11) – Sassuolo (9) (Stadiumi Friuli)

20:45 Juventus (3) – Lazio (7) (Stadiumi Allianz)

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: