Juventus 0-2 Barcelona, zgjidhet lojtari më i mirë i ndeshjes

Juventus 0-2 Barcelona, zgjidhet lojtari më i mirë i ndeshjes

Barcelona ka dalur triumfuese nga stadiumi “Alianz Arena” në Italia, ku e mposhti Juventusin me rezultat 0-2, raporton KosovaPress.

Golat për “katalanasit” u realizuan nga Ousmane Dembele në minutën e 14’ dhe Lionel Messi në minutën e 90’ i cili realizoi nga penalltia.


Sulmuesi argjentinas edhe u vlerësua si lojtari më i mirë i kësaj ndeshje duke u notuar me notën e lartë 8.7.

Ndërsa, Alvaro Morata, i cili realizoi tre gola, por të cilat ishin nga pozita jashtë loje, mori notën 6.9.

Këto ishin notat e lojtarëve pas ndeshjes:

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: