Joshua bokson për ta mbrojtur titullin e kampionit kundër Usyk

Joshua bokson për ta mbrojtur titullin e kampionit kundër Usyk

Joshua bokson sot për ta mbrojtur titullin e kampionit kundër Usyk

Kampioni i botës në boks për kategoritë e peshave të rënda Anthony Joshua do të përballet sot kundër boksierit ukrainas Oleksandr Usyk, në stadiumin “Tottenham Hotspur”.


Para kësaj përballje kemi pasur rastin të shohim meçin mes boksierit shqiptar Florian Marku dhe atij ukrainas Prodan, në të cilin Marku u shpall kampion, përcjell KosovaPress.

Tanimë meçi mes Joshua dhe Usyk ka filluar dhe këtu mund ta shihni atë.

Linkun e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video

error: