Joe Biden nuk ka gjasa të vizitojë Ukrainën më vonë këtë muaj

Joe Biden nuk ka gjasa të vizitojë Ukrainën më vonë këtë muaj

Presidenti i SHBA Joe Biden është planifikuar të vizitojë Evropën më vonë në qershor për samite me aleatët e Uashingtonit.


Por ai tha se nuk ka gjasa të vizitojë Ukrainën gjatë udhëtimit dhe tha se beson se ka shumë të ngjarë që Ukraina të bëhet anëtare e BE-së.

Udhëheqësit e BE-së pritet t’i japin bekimin e tyre Ukrainës që të bëhet një kandidat zyrtar për t’u bashkuar me bllokun, një vendim që do të shënohet si një triumf në Kiev, raporton Sky News.

Lexo edhe

Video